Společnost NTI-Kahla GmbH, založena v roce 1994, vyrábí a exportuje rotační stomatologické nástroje NTI do celého světa.

Společnost sídlí ve městě Kahla, přímo ve středu Durynska v Německu, v centru jemné mechaniky. Výrobní techniky CAD/CAM poskytují vysokou výrobní přesnost. Nepřetržité kontroly během celého výrobního procesu zajišťují, že NTI produkty jsou vysoce kvalitní.

Technika NTI UniMatrix® diamantového ovrstvování zajišťuje to, že je každé diamantové zrno usazeno do téže stejné hloubky, tím je zajištěna vysoká výrobní kvalita každého diamantového nástroje. Tento výrobní proces zaručuje dlouhou pracovní schopnost používaných nástrojů.

Nástroje z karbidu wolframu jsou vysoce jakostní - slinuté karbidy wolframu a jejich řezné schopnosti, provozní životnost a výkonnost je impozantní. V Německu NTI distribuuje své výrobky přímo k dentistům a zubním technikům. Produkty firmy NTI jsou také distribuovány skrze zkušené dealery ve více než 90 zemích světa.
 

NTI byla první firma v Německu zabývající se výrobou rotačních nástrojů, která obdržela ISO 9001 certifikaci. Od ledna 1995 mají NTI chirurgické produkty certifikaci pro lékařské nástroje.
 

NTI nástroje jsou používány dentisty a zubními techniky, na pedikůru, klenoty, přístroje pro nedoslýchavé, v optice a ve sklářských technologiích.